Diş İmplant Fiyatları (Yerli ve Tek Diş İmplant) 2024 - Ücret Bilgi

Diş İmplant Fiyatları (Yerli ve Tek Diş İmplant)

Çok kişi tarafından merak edilen Diş İmplant Fiyatları 2024 yılında ne kadar olmuş tüm detaylarıyla bu içeriğimizde.

Diş implantları, son dönemlerde karşımıza çıkan en önemli gelişmelerden biri olmaktadır. Bozuk dişleriniz, çürük dişleriniz yada buna benzer işlemlerden geçerek deforme edilmiş dişlere sahip olabilirsiniz. Ancak belirli bir süreye kadar bu şekilde ağrı ve acı hissedersiniz. Sonrasında ise diş hekimlerine başvurarak ilgili işlemleri başlattığınızı bilmekteyiz. Peki eksik olan dişlerinizi nasıl tamamlayacaksınız? Bu soru ile karşılaştığımızda karşımıza implant işlemleri gelecektir.

 Deforme olmuş dişlerin ve eksik olan dişlerin yerine implant işlemleri yapılmaktadır. Eksik dişlerle yaşamak, kişilerin hayatlarında istemedikleri bir noktada yer almaktadır. Hem kullanış bakımından hem de görüntüsel bakımda hoş bir kullanım içermeyen eksik dişler, artık yerin yeni tedavi yöntemlerine bırakmaktadır. Yeni yöntemler ile birlikte, daha fazla eksik dişleriniz olduğunda üzülmeyecek bunun yerine yeni dişlerinizin keyfini süreceksiniz.

 İmplant işlemlerini yaptırmak isteyen kişilerin karşılarına çıkan bir başka durum ise; güvenilir ve deneyimli kişi ve kurumlar tarafından alacakları hizmet olmaktadır. Genel olarak etrafınıza baktığınızda diş tedavisi kapsamında pek çok kişi, kurum yada kuruluşun etrafınızda olduğunu keşfedebilirsiniz. Bu noktada hangisine gideceğiniz, hangi işlemi yaptıracak olmanız gibi pek çok soru kafanızı karıştırabilmektedir.

 En iyi ve en güvenilir bir şekilde implant işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken işlemlerin eneler olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bu noktada, işlem yaptıracak olduğunuz kişi, kurum veya kuruluşlar oldukça önem taşımaktadır. Alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken bu işlem aynı zamanda steril bir ortam çerçevesinde yapılırken, bir diğer yandan kalite standartları çerçevesinde kanıtlanmış malzemeler ile yapılmalıdır.

 Diş İmplant İşlemi Nedir?

 Diş implantı herhangi bir sebepten ötürü dişlerin eksik olması durumunda boşalan yerlere yerleştirilen  yapay bir diş köküdür. Bu diş kökünün üzerine hareketli yani çıkartılabilen veya  sabit olmak üzere eksilen dişin şeklinde olan bir protez diş takılır. İmplant uygulaması yapılırken marka seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurların başında markanın ürünlerinin tanınıyor olması ve öneriliyor olması gelmektedir.

 Diş implant işlemi esnasında eksik dişlerin yerleştirilmesi için kullanılan implantlarda genellikle titanyum malzemeler kullanılmaktadır. Ağız ve diş sağlığı açısından bu malzemenin kullanılması daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Çene kemiğine yerleştirilen implantın kemikle kaynaşması beklendikten sonra protez diş implantın üzerine yerleştirilerek gerçek bir diş görünümü ve işlevi sağlar. Bu süreç kısa sürede yapılacağı gibi birkaç ay da sürebilmektedir.

Dis Implant Islemi Nedir
Diş İmplant Fiyatları (Yerli ve Tek Diş İmplant) 9

 Diş İmplant İşlemi Neden Gereklidir?

 Diş implant yöntemi günümüzde oldukça yaygın olan bir diş tedavisi yöntemidir. Pek çok yerde duyduğumuz bu yöntemin neden gerekli olduğu hakkında  bilgi edinmemiz gerekmektedir. Çünkü çeşitli sebeplerden ötürü bu işlemi  yaptırmak zorunda kalabiliriz. Bu noktada işlem hakkında bilgi sahibi olmak Sürecin sağlıklı ilerlemesini sağlayacaktır.

Diş implant işlemi hangi durumlarda gereklidir sorusunu sorduğumuzda aşağıdaki sebeplere sayabilmemiz mümkündür :

 • Diş çürüğü durumları,
 • Diş köklerinde meydana gelen kırıklar,
 • Diş etlerinde var olan hastalıklar,
 • Doğuştan gelmiş olan eksik diş yapısı,
 • Herhangi bir sebepten ötürü dişin yapısının bozulması gibi durumlarda bir veya birden fazla eksik dişin olması halinde diş implant işlemi yapılabilmektedir.

  Diş implant işlemi yapılabilmesi için çene yapımızın gelişmiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda sizlerin de gelişim dönemini bitirmiş olması gerekir. Bunlardan dolayı genellikle 18 yaşından sonra yapılan bu işlem gerektiği durumlarda 18 yaşın altına da uygulanabilmektedir. Bazı durumlarda implant işlemi mümkün olamayabilir, bu gibi durumlar ise  şu şekildedir :

 • Çok fazla alkol kullanımı,
 • Çok fazla sigara kullanımı,
 • Gebelik hali,
 • Hemofili gibi doğuştan gelen bazı rahatsızlıklar,
 • Kişiyi olumsuz etkileyebilecek bazı sağlık sorunları.

       Bu gibi sebeplerden ötürü diş implant işlemlerine uygulayabilmek zorlaşabilmektedir. Bundan dolayı diş hekiminize başvurduğunuzda kendinizde var olan rahatsızlıkları dile getirmeniz sağlığınız açısından önem arz etmektedir.

Dis Implant Islemi En Guvenilir Olarak Nerede Yapilabilir 1
Diş İmplant Fiyatları (Yerli ve Tek Diş İmplant) 10

 Diş İmplant İşlemi En Güvenilir Olarak Nerede Yapılabilir?

 Diş implant işlemi  yapılırken güvenilir bir ortam oluşturulması hasta açısından oldukça önemlidir. Hasta ve hekim iletişiminin güçlü olması gerekmektedir. Öncelikle implant yaptıracağınız kurumda ne tür işlemler yapıldığını ve kurumun sağlık çalışanlarını incelemenizde fayda vardır. Güvenebileceğiniz bir hekimle yola çıkma bu süreçte sizlerin işlerini kolaylaştıracaktır. Bu sayede kendinizi daha güvende hissedebilecek ve tedaviyle ilgili endişeleriniz en aza inecektir.

 Diş implant işlemi için hekiminizi ve de yaptıracağınız kurumu seçtikten sonra kurumda kullanılan implantların nerede üretildiğini, hangi  özellikleri sahip olduğunu, implant yapılırken hangi malzemeler kullanıldığı gibi pek çok konuyu araştırmanız oldukça önemlidir. Çünkü implantların kalitesi diş sağlığınızı etkileyebilmektedir. Güvenilir ve sıklıkla kullanılan markaları tercih etmeniz daha yararlı olacaktır.

 Diş implant işlemini mümkün olduğu takdirde devlet tarafından denetlenen, kaliteli malzemelerin kullanıldığı ve alanında uzman kişilerin yer aldığı kurumlarda yaptırmanız sağlığınız açısından çok daha iyi olacaktır. Bu sayede istenmeyen durumların önüne geçebilir ve daha sağlıklı bir biçimde hayatınıza devam edebilirsiniz.

Dis Implant Islemi En Guvenilir Olarak Nerede Yapilabilir
Diş İmplant Fiyatları (Yerli ve Tek Diş İmplant) 11

 Diş İmplant İşlemi Acı Veren Bir İşlem Midir?

 Diş implant yöntemi uygulaması esnasında herhangi bir acı  hissedilip hissedilmeyeceği çoğu kişi tarafından merak edilen bir konudur. Cerrahi işlemler içerisinde olduğu için çoğu kişi çok fazla acı hissedeceğini düşünür. Fakat bilinenin aksine uygulama esnasında lokal anestezi yapıldığı için  herhangi bir acı hissetmeniz mümkün değildir. Yani uygulama esnasında herhangi bir acı veya ağrı gibi durumlarla karşılaşmayacaksınız.

 Diş implant yöntemi uygulandıktan sonra iste  anestezinin de etkisinin geçmesi ile beraber hafif bir ağrı veya şişlik olması durumu gözlemlenen durumlar arasındadır. Öncelikle bu tarz bir şeyle karşılaşırsanız bunun gayet normal olduğunu farkında olmamız gerekmektedir. Bu gibi durumlara doktorunuz size reçete hazırlayacağı için onun önerilerini dinlemeniz süreci başarılı bir şekilde  atlatmanıza bir yarar sağlar.

 Diş implant yönetimi uygulaması sonrasında diş hekiminiz tarafından size verilen  reçete de yer alan ilaçları kullanmanız gerekmektedir.Bu ilaçların içerisinde ağrı kesici ve şişlik önleyici ilaçlar da  bulunacağı için  düzenli kullanımı sağladığınız takdirde bu gibi durumların minimum düzeye indirebilirsiniz. Fakat nadir de olsa istenmeyen bir durumla karşılaşırsanız diş hekiminize başvurmanız gerekmektedir.

Diş İmplant İşlemi Birden Fazla Dişe Yaptırılabilir Mi?

 Diş implant yöntemi genellikle tek diş kayıplarının yaşandığı durumlarda tercih edilse de hastanın ihtiyacına göre diş sayısında artış veya azalmaya gidilebilir. Burada önemli olan nokta kişinin çene yapısının sağlıklı olup olmadığıdır. İmplant uygulaması yapılmadan önce hastanın çenesinde yer alan kemik dokunun yeteri kadar sağlam olup olmadığı kontrol edilir ve buna göre uygulama yapılır. İhtiyaç duyulması halinde birden fazla dişe implant uygulaması yapılabilir.

Diş İmplant İşleminin Yöntemleri Nelerdir?

 Diş implant işlemi yapılırken pek çok yöntem kullanılmaktadır. Teknolojideki ve bilimdeki gelişmeler sayesinde implant işleminin pek çok türü ortaya çıkmıştır. Bundan dolayı hasta için en uygun yöntemi seçmek ve bir an önce sağlığına kavuşmasını sağlamak eskiye nazaran daha mümkün kılınmıştır. 

Dis Implant Isleminin Yontemleri Nelerdir 1
Diş İmplant Fiyatları (Yerli ve Tek Diş İmplant) 12

 Diş implant işlemlerinde kullanılan yöntemlerden birisi  hızlı protez yöntemidir. Bu yöntem sayesinde çekilmiş olan dişlerinizin yerine kısa sürede de olsa protezler takılabilmektedir. Bu protezler geçici bir işlem olmakla beraber kalıcı protez işlemi yapılana kadar hastalar tarafından kullanılmaktadır. Kişinin günlük rutinlerini rahatsızlık duymadan yapabilmesi adına büyük bir kolaylık sağlayan bu yöntem oldukça fazla talep görmektedir. 

 Diş implant işlemlerinden bir diğeri ise lazer implant yöntemidir.Lazer implant yöntemi pek çok hasta tarafından ilgiyle takip edilmektedir. İşlem öncesinde öncelikle hasta muayene edilir ve kemik dokusunun yeterli olup olmadığı incelenir.Uygun görüldüğü takdirde lazer implant uygulaması yapılır. Diğer işlemlere göre daha hızlı ve acısız olduğundan son zamanlarda oldukça popüler bir implant yöntemidir.

 Diş implant işlemlerinden bir diğeri ise  dikişsiz implant yöntemidir. Bu yöntem sayesinde hastanın tedavi göreceği alanında yer alan diş etlerine lazer yöntemi kullanılarak işlem yapılır. Dikiş atılmadan yapılan bir işlem olduğu için öncesi veya sonrasında herhangi bir ağrı acı gibi bir hissiyat oluşmaz. Üstelik dikişli implant yöntemine göre çok daha hızlı bir şekilde iyileşmektedir. 

 Bir diğer yöntem dikişli implant yöntemidir. Öncelikle diğer yöntemlerden farklı olarak diş etleri kesilerek uygulanan bir işlemdir. Bundan dolayı dikiş atılması durumu gerçekleşir. Dikişler atıldıktan ve işlem tamamlandıktan birkaç gün sonra dikişlerinizin alınması gerekir.

 Bir diğer diş implant yöntemi tek aşamalı yöntemdir. Diş etlerinin üzerine protez yerleştirilmeden önce bir iyileştirme kapağı takılır. Bu iyileştirme kapağı takıldıktan sonra ise yaklaşık olarak 2 ya da 3 aylık bir süre geçmesi beklenir. Bu süreç zarfında iyileşme gerçekleştiği takdirde tekrardan bir müdahale yapılmaz ve protez takılır.

 Diş implant yöntemlerinden bir diğeri ise  iki aşamalı yöntemdir. Bu yöntem uygulanırken tıpkı tek aşamalı yöntemde olduğu gibi protez takılmasından önce iyileşme kapağı takılır. Bir süre bekledikten sonra gerekli kontrolleri sağlanması halinde protezin takılmasına karar verilir fakat protez takılırken yeniden bir cerrahi işlem uygulanması gerekir. Bundan dolayı da ismi iki aşamalı yöntem olarak belirlenmiştir.

 Diş İmplant İşlemi Ne Kadar Dayanıklıdır?

 Diş implant işlemi kişide diş kaybı oluşması halinde boşluğun estetik ve sağlık açısından doldurulması gerektiğinde kullanılan bir yöntemdir. Titanyum ve porselen gibi kaliteli malzemeler kullanılarak üretildiğinden dayanıklılığı oldukça fazladır. Bundan dolayı diş eksikliği durumlarında tedavi için  akla ilk gelen yöntemler arasındadır. Ne kadar dayanıklı olur sorusu ise pek çok kişinin aklına gelen ve merak edilen bir sorudur.

Dis Implant Islemi Ne Kadar Dayaniklidir
Diş İmplant Fiyatları (Yerli ve Tek Diş İmplant) 13

 Diş implant işleminin  ne kadar dayanacağı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de implantın kullanıldığı markadır. Markalar her ne kadar doğrudan dayanıklılık üzerine etkide bulunmasa da kaliteli üretim yapan markaları tercih etmek her zaman için sizin yararınızdadır. Konu sağlık olduğu zaman fiyatlardan ziyade kullanılan ürün gerçekten kaliteli mi ve bu işlem için uygun mu bunu sorgulamanız gerekmektedir.

 Diş implant işlemi yapıldıktan sonra süreçte yapmanız gereken bir takım durumlar vardır. Bunlardan en önemlisi de ağız ve diş bakımlarınızı zamanında yapmaktır. Yani diş implantımızın uzun süreli dayanmasını istiyorsanız hekiminizin tavsiye ettiği bakım aşamalarına harfiyen uymanız gerekmektedir. İmplant uygulamasından sonra bölgeyi temiz tutmak veya herhangi bir darbe karşısında korumak son derece dayanıklı olmasını sağlar.

 Diş implant işlemi yapıldıktan sonra yukarıda bahsettiğini durumlara dikkat edildiği takdirde  net bir süre veremesek de ortalama olarak 25-30  yıl kadar dayanıklı olabildiğini söylememiz mümkündür. Bu durumun kişiden kişiye değişiklik gösterdiğini unutmamak gerekmektedir.

 Diş İmplant Fiyatları Ne Kadardır?

 İmplant fiyatlarında farklılıkların oluşmasının sebebi öncelikli olarak uygulamanın ne düzeyde yapılacağıdır. Yani implant yapılacak olan bölgede uygulanacak olan herhangi bir işlem fiyat konusunu etkileyebilmektedir. Aynı zamanda kaç dişe implant yapılacağı da fiyatların değişmesine sebep olabilmektedir. Sizlerin ihtiyacı ve de talepleri doğrultusunda tedavi sürecinin masrafı da değişim göstermektedir. 

 İmplant fiyatlarında farklılık olmasının sebeplerinden birisi de kullanılan implantın hangi markaya ait olduğudur. İmplant markaları kalitesine göre veya kullanım amacına göre farklı fiyat tarifeleri uygulayabilmektedir. Aynı zamanda implantın yerli üretim veya yabancı üretim olması da fiyatları değiştirebilmektedir.

 İmplant uygulaması  hakkında net bir fiyat söylemek pek mümkün gözükmemektedir. Çünkü kişinin ihtiyacı doğrultusunda çeşitli tedavi yöntemleri implant uygulamasından önce uygulanıyor olabilir. Veya hastanın talep ettiği protez tipine göre fiyatlarda farklılık olabilir.

 Diş implant uygulaması yapılırken dişin hazırlanması aşamasında kaliteli bir üretim sağlayabilmek adına farklı maliyetler ortaya çıkabilmektedir. Yani kullanılan malzemelerin kalitesi değiştikçe fiyatlarda farklılıklar oluşabilmektedir. Sizler için en uygun ve en iyi fiyat fiyatı öğrenebilmek adına diş hekiminize iletişime geçmeniz oldukça önemlidir.

 Çünkü sizin ne gibi bir tedaviye ihtiyaç İhtiyacınız olduğunu en doğru bir şekilde size söyleyecek olan diş hekiminizdir. Bundan dolayı implant yaptırırken diş hekiminizin önerilerine önem veriniz.

Tek Dis Implant Fiyatlari Nedir
Diş İmplant Fiyatları (Yerli ve Tek Diş İmplant) 14

Tek Diş İmplant Fiyatları Nedir?

 Tek diş implant fiyatları kullanılan implant markasına göre farklılık göstermektedir. Yani net bir fiyat bilgisi vermek pek uygun olmamaktadır. Pek çok faktör fiyatlarda farklılık olmasına sebep olmaktadır. Örneğin uygulanacak olan implantın markası veya eksik diş sayısına göre fiyatlar değişmektedir.

 Tek diş implant fiyatlarının farklı olmasının sebeplerinden birisi de implantın yapımında kullanılan hammaddedir. Genellikle markalar implant malzemelerini yurt dışından getirdiği için çok farklı fiyatlar görebilmeniz mümkündür. İmplant malzemesinin kalitesine göre de fiyatlarda değişiklik yaşanmaktadır. Fiyatlara etki eden bir diğer husus da implantın yerli olup olmamasıdır. Yerli implantların da kalitesine göre fiyatı değişse de yurtdışından gelenlere göre daha uygun fiyatlıdır.

 Tek diş implant, fiyat olarak baktığımızda tek bir dişe implant uygulaması yapılacağı için daha uygun fiyatlı yapılabilmektedir. Yani, yapılacak diş sayınıza göre implantların fiyatı artabilmekte veya azalabilmektedir. Net bir rakam veremeyeceğimiz için bir hekime danışmanız ve gerekli muayenelerin yapılması sonucunda fiyat bilgisi almanız daha sağlıklı olacaktır.

Yerli İmplantın Ömrü Ne Kadar Olmaktadır?

 Yerli implantın ömrü de ithal edilen implantların ömrü ile benzer özellikler göstermektedir. Yani implantlarda da kalite farkı veya uygulamada farklılıklar bulunabilmektedir. Bundan dolayı implant yaptırırken kaliteli bir marka kullanmak gerekmektedir.İmplantların kalitesi doğru yollardan uzun ömürlü olup olmamasını etkilemese de dolaylı olarak etkilemektedir. Aynı zamanda bakımları düzenli bir şekilde yapmakla implantın ömrünü uzatmaktadır.

YouTube video

 Yerli implantın ömrü yukarıda bahsettiğimiz gibi kalitesine göre veya markasına göre de  değişebilmektedir. Her ne kadar implantların markası kullanım sürelerini doğrudan  etkilemediği kabul edilse de uzun süreli kullanılıp kullanılmayacağı markalardan markaya değişiklik gösterebilir. Yani kaliteli ve güvenilir bir biçimde üretilen implant sayesinde daha uzun ömürlü sonuçlar almamız mümkündür.

 Yerli implantın ömrü ile ithal edilen implantların ömrü arasında belirgin farklılıklar bulunmamaktadır. Her iki implant türü için  ortalama bir implant ömrü verecek olursak 25-30 yıl hatta bazılarının ömür boyu yapısının bozulmadan durabildiğini söylememiz mümkündür. Bu durum sizlerin düzenli bakım yapıp yapmadığınız veya implant yapılan bölgeyi ne kadar koruduğunuzla bağlantılı olarak değişebilmektedir.

 Yerli İmplant Diş Çürümesi Yapar Mı?

 Yerli implantın diş çürümesine yol açıp açmadığı ise en çok merak edilen sorular arasındadır. Öncelikle diş çürümesinin meydana gelebilmesi için ağızda birtakım bakterilerin var olması ve diş kökünü etkileyecek düzeyde bir asit meydana getirmesi gerekmektedir. Fakat insanlar  tarafından üretilen implantlar yapay oldukları için böyle bir durumda etkilenmeleri söz konusu değildir.

 Yerli implant tıpkı ithal edilen implantlarda olduğu gibi diş çürümesine yol açmasa da bakteri veya mikroorganizmaları etrafında  barındırabilmektedir. Bundan dolayı hekiminizin önerdiği bakım rutinlerinizi aksatmamanız tavsiye edilmektedir. Zaten ağız ve diş sağlığınız için yapmanız gereken bir takım rutinler vardır. Bu rutinlerinizi aksatmadan uygularsanız implant tedaviniz başarılı bir şekilde sonuçlanacaktır.

 Yerli İmplant Markaları Nelerdir?

 Yerli implantın diş tedavisinde oldukça önemli olduğunu ve de sıklıkla kullanıldığını söylememiz mümkündür. Genellikle insanlar diş kayıpları yaşadıkları zaman kalıcı ve uzun ömürlü bir tedavi yöntemi ararlar. Bundan dolayı implant yöntemi uzun ömürlü olduğu için birçok kesim hitap edebilmektedir. İmplant yöntemi bu kadar fazla kullanılırken hangi markayı kullanmamız gerektiği konusunda aklımıza pek çok soru takılmaktadır. Bu noktada kaliteli ve diş yapımıza en uygun olan implant seçmemiz gerekmektedir.

Yerli implant yaptırılırken kullanılan ürünün kaliteli olması az önce de bahsettiğimiz gibi son derece önemlidir.İmplant üretimi ile alakalı pek çok firma ve marka da bunun önemini bildiği için bu noktada oldukça fazla çalışma yürütmektedir. Türkiye’de pek çok implant markası bulunmakta ve değişik kalitelerde yerli ürün üretilmektedir. Türkiye’de yer alan bazı implant markaları şu şekildedir :

 • Nucleoss: 2001 senesinden beri üretim yapan bu firma İzmir’de kurulmuştur. Seneler içerisinde sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp dünyanın çeşitli ülkelerine de açılmış olan bir marka haline gelmiştir. Her geçen gün implant üretimi sektöründe yenilikler yapmaya devam etmektedir.
 • DTI: 2012 senesinde İstanbul’da açılan ve üretime başlayan bu firma seneler içerisinde oldukça fazla talep edilen bir firmalar arasında yerini almıştır. Nanoteknoloji ile geliştirilmiş olduğu implant parçalarını tüm Türkiye’ye hatta Türkiye ile  yetinmeyip dünyaya sunmaya devam etmektedir.
 • Implance:  2012 yılından beri implant üretimi sektöründe önemli bir yol kat etmiş olan bu firma, öncelikle Trabzon’da faaliyete geçmiştir. Amerika tarafından da ürünleri onaylanmış olan tek Türk imza markası olduğu için oldukça fazla tercih edilmektedir.
 • Evoss: Türkiye’nin en büyük diş hekimliği fabrikasına sahip olan bu firma uzun yıllardır sektöre implant ve yedek malzeme üretimini gerçekleştirmektedir.
 • NTA:   İmplantların üretiminden pazarlamasına  aynı zamanda tanıtılmasına kadar olan her işlemi kendisi yapan Bu firma üretimde son teknolojileri kullanmaktadır
 • Dentium: Dijital diş hekimliği denilince akla gelen ilk firma olarak adlandırılan bu firmada üretim esnasında son teknolojiler kullanılmaktadır. Aynı zamanda alanında uzman pek çok kişi tarafından üretime katkı sağlanmaktadır.
 • Mode : Bu implant markası kurulduğu günden itibaren çok hızlı bir gelişim  göstererek büyümeye devam etmektedir. Yenilikçi yöntemler kullanılan model, oldukça fazla tercih edilen firmalar arasındadır.

 Yerli implant markaları konusunu genel olarak toparlayacak olursak Türkiye’de üretilenlerin tamamı belirlenen  yöntemlerle test edilmekte ve testi geçtikten sonra üreticinin hizmetine sunulmaktadır. Yurt dışından gelen ithal ürünler ise Sağlık Bakanlığı tarafından denetlendiği için gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

Yerli Implant Fiyatlari Ne Kadardir
Diş İmplant Fiyatları (Yerli ve Tek Diş İmplant) 15

Yerli İmplant Fiyatları Ne Kadardır?

 Yerli implant fiyatlarını incelediğimizde ithal ettiğimiz implantlara göre fiyatlarının daha uygun olduğunu görmekteyiz. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de gümrük vergisine tabii olmadan ulaşabiliyor olmamızdır. Tabi ki bu durum kaç tane dişinize implant yapılacağı veya implant uygulamasından önce ne gibi uygulamalardan geçeceğinize göre değişiklik gösterebilmektedir.

 Yerli implant fiyatlarının etkileyen bir diğer unsur tedavilerinin yapılacağı merkezdir. Diş hekimleri gerekli muayeneyi yaptıktan sonra uygulanacak tedavi planını belirler ve buna göre bir fiyat oluşturur. Bundan dolayı fiyatlar arasında bazı farklılıklar olabilmektedir. Aynı zamanda tedavi sürecinde hangi malzemenin kullanılacağı da fiyatları etkileyebilmektedir. 

 Yerli implant fiyatlarının daha ucuz olmasının pek çok sebebi bulunmaktadır. Hatta bazı kişilerin aklına kalitesiz olduğu için mi daha ucuz gibi sorular gelebilmektedir. Fakat bunun gerçek olmadığını söylememiz mümkündür. Peki neden yerli implant fiyatları daha uygundur?

 Yerli implantlarda öncelikle vergi oranının ithal ürünlere göre daha az olduğunu söyleyebilmekteyiz. Bundan dolayı yerli ürünler daha az fiyatla sizlerin tercihine sunulabilmektedir. Üretim maliyeti açısından da yerli üretim daha az maliyetli olabileceği için daha ucuz fiyatlara implant yaptırmak mümkündür. Aynı zamanda gümrük vergisi gibi vergilerin olmaması da bir diğer etkendir.


İlginizi Çekebilir;

Oy Verin!

Yorum yapın


alanya escort ankara escort şirinevler escort antalya escort escort antalya